Masz pytanie?

Kosmetyki naturalne dlaczego warto

5 powodów dla których warto sięgnąć po naturalne kosmetyki

 

Kosmetyki naturalne cieszą się coraz większą popularnością. Na rynku możemy znaleźć bardzo szeroką ofertę kosmetyków zarówno od polskich firm, jak również od marek zachodnich. Dlaczego warto zastanowić się nad zakupem naturalnego kosmetyku ?

 

 

1.Skład

Jak sama nazwa wskazuje kosmetyki te posiadają naturalny skład, tzn.: nie zawierają parabenów czyli substancji konserwujących. Wspomniane konserwanty niestety nie mają dobrego wpływu na nasze zdrowie. Mogą zatykać pory, wpływać na zaburzenia funkcji skóry, a także wykazywać działania rakotwórcze. Decydując się na zakup kosmetyków naturalnych eliminujemy ryzyko wystąpienia niepożądanych skutków.

2. Skuteczność

Wyznajemy zasadę "żyj w zgodzie z naturą", dzięki temu zwiększamy skuteczność naszego działania. Naturalne kosmetyki o prostym składzie, nie blokują pracy gruczołów łojowych, nie powodują podrażnień skóry. Kosmetyki te wykazują się skutecznym działaniem, a także wspomagają naturalne procesy zachodzące w skórze.

3. Uniwersalne zastosowanie

Kolejną zaletą kosmetyków naturalnych jest ich uniwersalność. Kosmetyki te mogą być stosowane przez całą rodzinę. Zazwyczaj możemy je używać do wszystkich typów skóry w tym do skóry wrażliwej i trądzikowej. Kosmetyki naturalne doskonale sprawdzą się podczas pielęgnacji niemowląt. Jak widać kosmetyki naturalne to duża swoboda podczas codziennego użytkowania.

4. Bezpieczeństwo

Stosując naturalne kosmetyki ograniczamy mocno ryzyko alergii i podrażnień skórnych. Jest to spowodowane zdecydowanie krótszą listą składu, co w efekcie zmniejsza prawdopodobieństwo uczulenia. Trzeba również pamiętać, że kosmetyki naturalne również mogą uczulać. Dlatego bez względu na jaki kosmetyk się zdecydujemy należy zapoznać się bardzo dokładnie z jego składem.

5. Poszanowanie środowiska i zwierząt

Jedną z idei producentów kosmetyków naturalnych jest poszanowanie środowiska. Składniki, z których powstają kosmetyki pozyskiwane są w sposób przyjazny dla środowiska, w naturalnych warunkach ich wzrostu, bez zbędnej ingerencji człowieka i maszyn. Na specjalnych uprawach roślin nie stosuje się chemicznych środków. Istotnym faktem jest, że do produkcji kosmetyków nie stosuje się składników pochodzenia zwierzęcego, a także nie są testowane na nich.

 

Z pewnością jest wiele więcej cech dla których warto stosować kosmetyki naturalne. W tym krótkim artykule chcieliśmy zaznaczyć te najbardziej kluczowe w naszej opinii. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, w której wyselekcjonowaliśmy czołowych producentów kosmetyków.

 

 

Sprawdź kosmetyki naturalne z oferty Med & Derm.

Facebook