Masz pytanie?

Kwas hialuronowy w kosmetykach

Kwas hialuronowy ma szerokie zastosowanie w kosmetologii. Stosuje się go zarówno w czasie procesu gojenia się ran a także działa zbawiennie na wrzody skóry i poparzenia. Jest również często wykorzystywany w czasie zabiegów anti-aging w gabinetach medycyny estetycznej. Dzięki swoim właściwościom wiązania włókien kolagenowych oraz cząsteczek wody, kwas hialuronowy odpowiednio nawilża naszą skórę oraz pomaga ją odbudować.

Eliksir młodości

Chcąc zachować na długo młody wygląd naszej skóry powinniśmy regularnie dostarczać kwas hialuronowy. Możemy to robić w postaci zastrzyków jak również stosować kosmetyki do skóry z kwasem hialuronowym. Kremy i serum z jego dodatkiem zredukują oznaki starzenia się oraz zabezpieczą skórę przed podrażnieniami.

Kwas hialuronowy występuje naturalnie w naszej skórze jednak stosunkowo szybko się rozkłada, dlatego też warto zadbać o jego regularną aplikację za pomocą kosmetyków. Połowa całego kwasu hialuronowego zawartego w organizmie człowieka zlokalizowana jest w skórze. Ponieważ z wiekiem zawartość wody w skórze maleje, dla zachowania młodego wieku Twojej cery, wskazane jest używanie kosmetyków z zawartością kwasu hialuronowego. 

 

Komentarze

Komentarz
Facebook