Masz pytanie?

Rodzaje cery

 

Przed zakupem odpowiedniego kremu do twarzy należy dokładnie przeczytać zalecenia producenta, dla jakiego rodzaju skóry jest on przeznaczony. Jeżeli nie wiemy jeszcze jaki jest nasz rodzaj skóry, warto zapoznać się z kilkoma wskazówkami. Poniżej znajdziesz podział na 7 rodzajów cer:

 

 

CERA NORMALNA
Powinna być odpowiednio napięta o jasnoróżowym kolorze. Cera normalna charakteryzuje się brakiem widoczności naczyń krwionośnych oraz plam barwnikowych.

CERA SUCHA
Ma jasny kolor jest cienka i ma tendencje do rozszerzonych naczyń krwionośnych. Cera ta reaguje zaczerwienieniem na mydło, wodę oraz na czynniki pogodowe. Jest delikatna i łatwo się łuszczy.

CERA TŁUSTA

Jej powierzchnia zazwyczaj się błyszczy zwłaszcza w okolicy nosa, brody i czoła. Cara tłusta jest zazwyczaj gruba i szorstka. Ten rodzaj cery charakteryzuje się słabym ukrwienie oraz posiada szarożółty kolor.

CERA MIESZANA

Jeżeli nasza cera w pewnych miejscach jest sucha, w innych z kolei wykazuje skłonności do przetłuszczania, wówczas mówimy, że mamy do czynienia z cerą mieszaną. Pielęgnacja tego rodzaju cery jest czasochłonna i wymaga dużej cierpliwości.

 CERA WRAŻLIWA

Skóra wrażliwa objawia się uczuciem pieczenia, mrowienia, ściągania, który występuje po umyciu wodą lub po stosowaniu niektórych kosmetyków. Ogromny wpływ na cerę wrażliwą ma nadmierna ilość promieni słonecznych, przegrzanie oraz stres. Negatywnie na cerę wpływają również toksyny. Przy pielęgnacji zaleca się stosowanie kosmetyków naturalnych, pozbawionych konserwantów.

CERA DOJRZAŁA

O cerze dojrzałej mówimy zazwyczaj po przekroczeniu 50 roku życia. Wówczas to zmarszczki mimiczne utrwalają się, a skóra staje się sucha, cienka i traci jędrność. Pielęgnując cerę dojrzałą koniecznie stosujmy mleczko do demakijażu oraz tonik. Należy używać także kremów odżywczo - regenerujących na twarz.

CERA ZE ZMIANAMI NACZYNKOWYMI

Kruche i pękające naczynka krwionośne pozostawiają na skórze zaczerwienienie w postaci małych pajączków. Ułatwia to przenikanie do skóry wielu niekorzystnych czynników. Kosmetyki do pielęgnacji skóry naczynkowej muszą być dobrane z niezwykłą starannością. Należy także unikać picia dużych ilości alkoholu, kawy, mocnej herbaty oraz spożywania ostrych przypraw

Facebook