Masz pytanie?

Santaverde

Już od 25 lat niemiecka marka Santaverde prowadzi ekologiczną uprawę aloesu, by produkować najczystsze kosmetyki naturalne. Założycielka, Sabine Beer, na podstawie osobistych doświadczeń, wytężonej pracy i miłości do roślin, przyczyniła się do powstania jedynych w swoim rodzaju receptur kosmetyków. Początki firmy sięgają 1986 roku, kiedy to w piaszczystej glebie w Hiszpanii zasadzono pierwsze sadzonki aloesu. W 2007 roku natomiast odkryto dobroczynne właściwości orzechów nerkowca, którego samodzielną uprawę firma prowadzi w Brazylii, u brzegu rzeki Xingu. 

Santaverde to własne ekologiczne uprawy roślin, a co za tym idzie - pełna kontrola każdego etapu produkcji, gwarancja, że do wytwarzania kosmetyków wykorzystano wyłącznie najczystsze i najświeższe surowce i jedyne w swoim rodzaju receptury produktów, w których zaklęta jest energia promieni słońca Andaluzji i Brazylii. 

Santaverde stosuje wyłącznie pozyskiwane z własnych upraw soki, oleje i wyciągi roślinne - i ani kropli wody! Celem Santaverde jest tworzenie w 100% naturalnych produktów bazujących na tradycyjnej wiedzy o roślinach, dopasowanych do wymagań współczesnych kobiet i mężczyzn, przy zachowaniu odpowiedzialności ekologicznej i społecznej. Misją firmy jest bowiem istnienie na rynku jako wzorzec zarządzania skoncentrowanego na potrzebach ludzi z poszanowaniem przyrody. 

Plantacja w Hiszpanii, gdzie wszystko skupia się na najcenniejszym surowcu - aloesie - odbywa się zgodnie z zasadami rolnictwa ekologicznego. Dojrzałe po niespiesznym rozwoju liście - bo tylko wzrost we własnym tempie pozwala roślinie czerpać siłę życiową z gleby i słońca - zbierane są ręcznie, ostrożnie, by nie uszkodzić  macierzystej rośliny. Świeżo zebrany aloes od razu trafia do wstępnej obróbki bezpośrednio na plantacji. 

W Brazylii, w urodzajnej dolinie rzeki Xingu, rosną niezliczone ilości bogatych w składniki roślin. Wśród nich ogromne i wiekowe drzewa nerkowca, którego owoce miejscowa ludność od dawien dawna wykorzystuje do celów leczniczych. Nerkowiec - roślina o cennych właściwościach, bogata w witaminy i minerały, posiada wyjątkowe zdolności przeciwutleniające.

Główne z surowców wykorzystywanych w kosmetykach Santaverde są przetwarzane na miejscu, na terenie plantacji w Andaluzji i Brazylii, a ich receptury powstają w Niemczech, zgodnie z najwyższymi standardami technicznymi. Wszystkie kosmetyki Santaverde podlegają stałej ocenie i certyfikacji niezależnych organizacji. Certyfikaty dają pewność, że firma dotrzymuje złożonych obietnic. Wśród składników można wymienić czyste soki i oleje roślinne, delikatne destylaty ziołowe i cenne ekstrakty roślinne - i ani jednej kropli wody. Do produkcji nie korzysta się z chemiczno-syntetycznych substancji zapachowych, barwników i konserwantów, olejów mineralnych, parabenów, silikonów, PEG, genetycznie modyfikowanych roślin lub innych dodatków syntetycznych. Podobnie do produkcji papierowych opakowań i druku materiałów reklamowych użyto wyłącznie surowca pochodzącego z lasów zarządzanych zgodnie z zasadami zrównoważonej gospodarki leśnej.

Facebook